Novinka, RIS3

ESG Roadshow & ENVI Workshop zamířil do Jeseníku. Tentokrát na téma udržitelného podnikání

Další zastávkou naší ESG Roadshow & ENVI Workshopu se stal v druhé polovině června severní cíp Olomouckého kraje. V inspirativním prostředí coworkingového centra Coworking Jeseník jsme se ponořili do světa udržitelného podnikání. Cenné poznatky jsme mohli čerpat přímo od firem z praxe.

Společnost Stomix, výrobní závod, se s námi podělila o své zkušenosti s budováním průmyslové fotovoltaické elektrárny s 270 solárními panely a bateriovým uložištěm. Radomír Mika a Jan Kropáč s nadšením prezentovali tento ambiciózní projekt a ukázali, jak na to.

Rodinná tiskárna Reptisk.cz, v čele s Markem Pavlištou, zaujala detailní analýzou návratnosti investice do dvou elektromobilů Tesla. Jeho prezentace jasně demonstrovala, že elektromobilita se pro firmy může stát za jistých okolností velice výhodnou volbou.

Expert na firemní odpady, Martin Navrátil, sdílel praktické rady, jak efektivně snižovat produkci odpadů, správně je třídit a následně výhodně prodávat. Jeho tipy a rady jistě inspirují mnoho firem k zodpovědnějšímu nakládání s odpady.

Kolega Michal Bubeník z našeho inovačního centra zdůraznil, že přístup k ESG principům není jen nutností, ale i cestou k prosperitě a konkurenceschopnosti.

Děkujeme všem zúčastněným firmám Naturfyt – Bio, Venti Air, FENIX Trading s.r.o., Kompozity Michalík, Ekolusk a Vesa za jejich účast. Těšíme se na jejich budoucí příběhy a projekty směřující k udržitelnosti.

Back to list