WE CONNECT 2022
INNOVATION & BUSINESS SUSTAINABILITY

Pevnost poznání, Olomouc 
 3. 11. 2022      8:00 – 16:00 

Olomoucký kraj nejsou jen tvarůžky. Setkává se tu tvůrčí myšlení, excelentní věda, světoví výzkumníci a inovativní business. Nevěříte? Přijďte si poslechnout inspirativní příběhy našich vědců, podnikavců, kreativců a úspěšných podnikatelů. Přijměte naše pozvání na první ročník unikátní konference WE CONNECT 2022 a potkejte se s nimi osobně.

Ukážeme Vám a třeba Vás i inspirujeme, kde všude lze v našem bádání, tvoření a podnikání najít dnes tolik poptávanou udržitelnost. Nechte se překvapit. Těšíme se na Vás.

 Registrace na konferenci je již uzavřena, vítáni jsou ale i všichni ostatní, kteří se zaregistrovat nestihli. 

Akce se koná pod záštitou Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Mgr. Heleny Langšádlové, rektora Univerzity Palackého v Olomouci prof. MUDr. Martina Procházky, Ph.D. a náměstka hejtmana Olomouckého kraje pro regionální rozvoj Ing. Jana Šafaříka, MBA.

8:00 – 9:00   Registrace

9:00 – 9:30     Úvodní slovo

 9:30 – 10:45     BLOK I. 

Věda & Výzkum & Business

Nahlédněte pod pokličku špičkových vědeckých projektů v našem kraji. V rámci série přednášek představí zástupci z řad vědců a pedagogů jednotlivé domény specializace Olomouckého kraje. Budeme mít možnost nahlédnout hned do čtyřech ze šesti domén a zamyslíme se nad palčivou otázkou, jak v otevřeném a atraktivním prostředí propojit teorii s praxí v podnikání.

10:45 – 11:15    Coffee break

 11:15 – 12:30     BLOK II. 

Diskuze: udržitelný region

Druhý blok nás přenese formou panelové diskuze do žhavých témat udržitelného regionu a jak se na to dívají zástupci akademické sféry, průmyslu, aktivního občana a veřejné sféry. Jaké možnosti a úskalí nás v nadcházejících letech čekají a jaký potenciál má Olomoucký kraj.

 12:30 – 13:30   Oběd formou rautu

 13:30 – 15:00     BLOK III. 

Od startupu k udržitelnému podnikání

Třetí blok zapojí do diskuze mladé odvážné startupisty, kteří se nebojí nových výzev a možností a berou je naopak jako příležitosti k udržitelnému vývoji naší společnosti. Podělí se s námi o své úspěchy i prohry, o motivaci a inspiraci k dalším projektům.

 15:00 – 16:00   Závěrečný networking

Q&A

Kde se akce koná?

Pevnost poznání Olomouc je první interaktivní muzeum popularizace vědy na střední Moravě.

Adresa: 7, 17. listopadu 939, 779 00 Olomouc

Pevnost poznání sídlí v areálu Korunní pevnůstky Olomouc na spojnici mezi Tržnicí a Hlavním nádražím. Pokud k nám pojedete autem, zaparkovat můžete např. na ulici 17. listopadu nebo u vysokoškolských kolejí UPOL na ulici Šmeralova.

Jaké je vstupné?

Vstupné na akci se neplatí. Nutná je pouze registrace ZDE.

Prohlídka pevnosti poznání

Nabízíme možnost komentované prohlídky Pevnosti poznání v jejíchž prostorách konference probíhá.
Pevnost poznání je první interaktivní muzeum popularizace vědy na střední Moravě. Sídlí v areálu Korunní pevnůstky v centru Olomouce a patří do kategorie tzv. science center, poskytujících neformální prostředí pro hravé objevování přírodních a společenských jevů.
AJ_D1141__

RIS3 týmy se potkají v Olomouci. Hlavní téma: udržitelnost a inovace

Olomouc se už brzy dočká významné události. Na Hanou se sjedou zástupci inovačních a regionálních rozvojových agentur z celé České republiky. Setkání RIS3 týmů budou hostit prostory historické Pevnosti poznání, tedy místa, kde se propojuje poznání a inovace. Akci, která se uskuteční ve dnech 12. a 13. října, pořádá Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK).

Zjistit více

Partneři